Projektowanie responsywnych stron intenetowych

Projektowanie responsywnych stron intrenetowych (Responsive Web Design RWD) jest to sposób projektowania, który sprawia, że strona internetowa automatycznie dopasowuje się do rodzielczości ekranu, na którym jest wyświetlana.

 

W czasach, gdy coraz więcej użytkowników korzysta do przeglądania stron intenetowych z urządzeń przenośnych, projektowanie responsywnych stron internetowcyh jest bardzo ważne. Ten sposób tworzenia bardzo ułatwia korzystanie z serwisu na małym ekranie telefonu lub tabletu.

Projektowanie stron internetowych RWD

Ważne w projektowaniu stron internetowych RWD jest, żeby:

  1. strona była skonstruowana na siatkach – dzieki temu będzie łatwo dopasowywała się do ekranów różnych wielkości;
  2. zdjęcia i grafiki zamieszczone na stronie były odpowiedniej wielkości – tak, aby wyświetlały się odpowiednio na urządzeniach, których ekrany są różnej rozdzielczości
  3. stosować dopasowanie w ten sposób, aby wygląd strony internetowej był dopasowany do urządzenia, na którym strona jest wyświetlana
  4. strona ładowała się szybko. Można to osiągnąć poprzez używanie zdjęć i grafik w odpowiednim rozmiarze i formacie, który bez straty na jakości będzie gwarantował niską wagę plików.

Wszystkie projektowane przez nas strony są projektowane w technologii RWD i działają bardzo dobrze na wszystkich urządzeniach.

Share This